Arabic Bulgarian Chinese Deutsch Dutch English Espanol Francais Greek Hindi Italiano Japanese Magyar Polski
Portugues Romana Russian Turkish Ukrainian
News  -  Calendar  -  Call for Papers  -  Studies & Position Papers  -  Acta Astronautica  -  Commissions  -  Study Groups
Path of current page Home arrow Multilingual arrow IAA in Brief arrow Ukrainian arrow Brief Sunday, 31 May 2020
Site Search
Brief Print

Стисло про Міжнародну Академію Астронавтики

Історія створення. Академію засновано 16 серпня 1960 року, під час 11-го Міжнародного конгресу з астронавтики, за ініціативою Теодора фон Кармана. Статут було переглянуто у наступних роках: 1963, 1965, 1969, 1983 та 1998. Незалежна неурядова організація, що є визнаною Об’єднаними Націями у 1996 році.


Завдання Академії. Сприяння розвитку астронавтики в мирних цілях; визнання індивідуумів, які відзначилися у споріднених галузях науки і техніки; надання програми, через участь у якій члени Академії могли б робити внесок у міжнародні зусилля; співробітництво у розвитку аерокосмічних наук.

Структура. Регулярні збори відбуваються кожних два роки. Опікунська Рада, що збирається двічі на рік, складається з президента, чотирьох віце-президентів та двадцяти восьми опікунів, по сім від кожної з секцій: Фундаментальні науки; Інженерні науки; Медико-біологічні науки; Соціальні науки.

Діяльність. Заохочення міжнародного наукового співробітництва через наукові симпозіуми та зустрічі та роботу шістьох спеціалізованих комісій за напрямками: фізика космосу; космічні медико-біологічні науки; розробка космічних технологій та систем; функціонування та використання космічних систем; космічне право та економіка; космос та суспільство, культура та освіта. Найважливішою ініціативою Академії є започаткування серії ”Космічних досліджень” та ”Позиційних документів” з багатьох аспектів міжнародних кооперативних зусиль у галузі досліджень та можливого мешкання у Сонячній системі та поза її межами: космічне сміття; малі супутники; декларація про принципи, що стосуються діяльності після виявлення Позаземного розуму; безпека позакорабельної діяльності та інтероперабільність скафандру; недорогі наукові супутникові місії; дослідження Місяця та Марса; наступні кроки у дослідженні Далекого Космосу; космос задля сприяння миру; управління космічним рухом; управління знаннями у космічній діяльності; економічно вигідні місії спостереження за Землею.  

Події. Заснування співробітництва з національними академіями: Королівська Шведська Академія наук (1985), Австрійська Академія наук (1986, 1993), Французька Академія наук (1988, 2001), Фінська Академія наук (1988), Індійська Академія наук (1990), Іспанська Академія наук (1989), Німецька Академія наук (1990), Нідерланди (1990), Канадська Академія наук (1991), Академія наук США (1992, 2002), Академія Інженерних наук США (1992, 2002), Ізраїльська Академія наукових досліджень та гуманітарних наук (1994), Норвезька Академія науки та літератури (1995), Китайська Академія наук (1996), Академія наук Турина (1997), Австралійська Академія наук (1998), Королівська Нідерландська Академія мистецтва та наук (1999), Бразильська Академія наук (2000), Інститут медицини США (2002).

Видання. Acta Astronautica видається щомісячно англійською мовою; електронний бюлетень Академії; матеріали симпозіумів; щорічник; словники та компакт-диски шістнадцятьма мовами; щотижневі новини; ”позиційні документи” та ”космічні дослідження”; база даних наукових праць на інтернет-сторінці Академії.

Членство. На сьогодні у чотирьох секціях Академії 1213 осіб є дійсними членами та членами-кореспондентами та 5 осіб є Почесними членами;  загалом репрезентовано 75 країн:

Африка: Алжир, Буркіна Фасо, Конго, Єгипет, Ефіопія, Айворі Коуст, Марокко, Нігерія, Сенегал, Туніс.

Америки: Аргентина, Болівія, Бразилія, Канада, Чилі, Колумбія, Куба, Мексика, Уругвай, США, Венесуела.

Азія: Бахрейн, Китай, Індія, Ізраїль, Японія, Корея, Кувейт, Малайзія, Монголія, Пакистан, Саудівська Аравія, Сінгапур, Шрі Ланка, Сирія, Таїланд.

Австралія: Австралія.

Європа: Арменія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Чеська Республіка, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ірландія, Італія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Румунія, Росія, Сербія, Монтенегро, Словацька Республіка, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Туреччина, Сполучене Королівство, Україна.

 
Dictionaries  -  Prog. Cttee  -  Paper Database  -  Site Map  -  Contact Us